Historie

Velkoobchod KOLIRA založil Petr Kopecký roku 1994, aby mohl uspokojit vzrůstající poptávku obrazových lišt a s nimi související sortiment. Hlavním dodavatelem byla společnost LIRA, pro kterou KOLIRA zajišťovala zastoupení pro Prahu a střední Čechy. Společnost LIRA později přešla pod nadnárodní společnost se sídlem ve Spojených státech amerických LARSON JUHL. Změna vlastníka určila i změnu distribuce obrazových lišt LIRA a.s., jež vedla k samostatnému rozvoji firmy KOLIRA. Od roku 2000 jsme tedy navýšili počet dodavatelů obrazových lišt a rozšířili nabídku o lišty dovezené především z Itálie.

Od roku 2001 vám KOLIRA nabízí skladem přibližně 1000 skladových položek včetně sortimentu souvisejícího s rámařskou technikou.

Současnost

V roce 2005 jsme se přestěhovali do nově vybudovaných prostor, rovněž ve Veleni. Zde jsme v roce 2015 rozšířili naše prostory o novou dílnu na 200m2. V současnosti nás najdete v nově vybudovaném objektu na adrese Na Zádole 208. Najdete zde nejnovější trendy v oblasti obrazových lišt, rámování, rámy, tisk, laminace, atd., viz produkty. V roce 2017 spouštíme již IV. generaci webu ramovaniobrazu.cz. V roce 2018 vzniká nový showroom obsahující na 3000 produktů.

Naše mnohaleté podnikání je založeno na přátelském, korektním a individuálním přístupu k zákazníkovi. Důraz klademe na dobrou komunikaci, vstřícnost a jednání s klientem. V současné době udržujeme okruh kolem dvou set stálých zákazníků z okruhu rámařů, galeristů, muzeí atd., vzdálených cca 100km od Prahy. Toto číslo je z hlediska velikosti a filozofie naší firmy ideální.

Filozofie

Jsme malá firmička založená na rodinném zázemí. Nemůžeme, a ani nechceme, konkurovat velkým nadnárodním společnostem, ale chceme a můžeme rychle a pružně reagovat na možnosti trhu a požadavky našich klientů.